Poznaj 5 najpopularniejszych ras kotów – będziesz zaskoczony

Nie od dziś koty to najpopularniejsze zwierzęta w Polskich domach. W polskich domach przeważnie zamieszkują nierasowe koty. To są nasze popularne koty tzw. 'dachowce’.  Dokładnie ras kotów jest aż ok. 110.

Przedstawimy 5 najpopularniejszych ras kotów

1. Kot Dachowiec – najpopularniejszy i najprzyjaźniejszy kotek

To jeden z najbardziej popularniejszy kot na świecie. Ta rasa kota występuje najczęściej w Polsce. Kot bez przypisania konkretnej rasy oraz bez rodowodu. Kot dachowy to zwyczajny kot, który nie potrzebuje takiej opieki co kot rasowy. Takiego kota możemy przygarnąć ze schroniska.

2. Kot Sfinks – szyk i klasa kocia

Jest to kot bez sierści, pomarszczona delikatna skóra to jego charakterystyczne znaki. Posiadają zamiast futra delikatny meszek. Nie mają wąsów ani rzęs. Koty proste, chętnie wychodzą, kochające ludzi i towarzystwo. Kot pochodzi z Kanady.

3. Kot Syjamski

Kot bardzo eleganckie o średniej wielkości pochodzący z Wielkiej Brytani. Koty z wdziękiem pełne gracji, przenikliwy wzrok, energiczny charyzmatyczny kot. Jeśli chodzi o te koty, to one nie lubią samotności.

4. Kot Perski – egzotyczny i przemiły kotek

Ich nazwa wywodzi się od języka perskiego, która oznacza kot irańskie. Koty o długim, delikatnym włosiu, Charakterystyczny pyszczek oraz szeroka głowa i szeroki nos i właśnie tak kota tej rasy idzie rozpoznać. Koty o tej rasie są bardzo spokojne i łagodne, uwielbiają wylegiwać się na kanapie.

5. Kot Brytyjski

Kot który często przebywa w Polskich domach, pochodzący z Wielkiej Brytanii. Kot muskularny i krępy. Bardzo piękny z puszystą sierścią. Idealnie sprawdzą się na polowaniach za szczurami.

Niezależnie jakiego kota posiadasz lub masz zamiar posiadać, pamiętaj każde zwierzę potrzebuje prawidłowej opieki. Wszystkie koty są kochane czy te duże czy małe czy te zwykłe czy rasowe.

źródło: www.zwierzak.pl – Wszystko o naszych ulubionych zwierzakach