Najczęstsze problemy zdrowotne kotów domowych

Koty są bardzo wrażliwymi zwierzętami domowymi i większość kotów domowych może bardzo łatwo zachorować.  Niektóre typowe problemy to kaszel, grypa, łzawiące oczy i drobne problemy z oddychaniem, ale nie musisz wpadać w panikę podczas tych problemów, ponieważ jest tak wiele środków, które można łatwo zastosować, a wszystkie te środki można łatwo przygotować w domu.  W tej dyskusji opowiem Wam kilka podstawowych remediów dla kotów.

 Środki na kaszel u kota

Koty kaszlą prawie tak samo jak my i jest to odruch, gdy coś drażni w tylnej części gardła lub w płucach, wtedy pojawia się kaszel.  Kaszel może być również zdrowy, ponieważ chroni drogi oddechowe przed wszelkimi obiektami zewnętrznymi i infekcjami, ale gdy staje się zbyt ostry, jak zwykle, trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie.  Kule włosowe są częstą przyczyną kaszlu u kotów i w większości przypadków można je leczyć lekami przeciw kulom włosowym.  Możesz łatwo ocenić rodzaj kaszlu, a jeśli jest spowodowany przez kulę włosową, w końcu wyrzuci ją z gardła.

 Środki na łupież u kota

Kot ma sierść na całym ciele i dlatego bardzo łatwo jest zauważyć łupież, a także bardzo łatwo jest go zaatakować w długich i gęstych włosach.  Jeśli masz kota z łupieżem to wiedz, że on nigdy nie będzie się tym łupieżem niepokoił i nie będzie wstydził się kogoś, kto widzi jego łupież, ale musisz zwrócić uwagę na ten łupież i znaleźć jego przyczynę.

Czasami może to być spowodowane infekcjami pasożytniczymi, takimi jak robaki pierścieniowe lub inne, lub może to być spowodowane oparzeniem słonecznym lub przyczyną może być tak prosty, jak brak wilgoci i suchego powietrza w domu.  W takim przypadku danie kotu nawilżającej kąpieli i zwiększenie wilgotności w domu zmniejszy łupież u kota.

 Środki zaradcze dla kotów z problemami wypadania włosów

Jest to kolejny bardzo powszechny problem występujący u kotów, który może powodować, że Twój kot czasami wygląda bardzo dziwnie. Tutaj jednak może warto zastosować sposoby na wypadanie włosów, które stosują ludzie? Warto poszukać ciekawych sposobów na twarz.pl i spróbować szczęścia. Jak wiadomo wypadanie włosów to bardzo powszechna choroba, a w niektórych przypadkach również śmiertelna.  Może również nieść ze sobą wiele innych infekcji i alergii, dlatego musisz być bardzo ostrożny i jak najszybciej wykryć wypadanie włosów.

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do utraty sierści u kotów i mogą to być pasożyty, dieta, czynniki psychologiczne, infekcje, alergie lub coś poważniejszego.  Jeśli Twój kot za bardzo się drapie, musisz być ostrożny i mądrze będzie się dokładnie przyjrzeć.  To spojrzenie powie ci o prawdziwej przyczynie problemu i możesz powiedzieć swojemu weterynarzowi o tym źródle i uzyskać odpowiednie rozwiązanie!