Oto kilka zaleceń dotyczących wyjazdu na kemping z psem.
Poznaj swoje zwierzę:
Przed zaplanowaniem wyjazdu warto wiedzieć, czy nasz pupil nadaje się na taką przygodę.
Zadaj sobie pytanie, czy jego zachowanie i osobowość pozwoli mu podróżować z tobą na długie dystanse, czy też lepiej wybrać bliższe miejsca, aby uniknąć lęku lub choroby lokomocyjnej. Pamiętaj, aby odwiedzić weterynarza przed podróżą, aby przestrzegać jego zaleceń i potwierdzić dobry stan zdrowia zwierzęcia.
Zbadaj swój cel podróży
Wybierając miejsce docelowe, dowiedz się więcej o przepisach i miejscach przyjaznych zwierzętom, ponieważ istnieją niektóre lasy chronione, które mają endemiczną faunę i nie akceptują zwierząt domowych. W http://www.swieradow24.pl poznasz wyjątkowe miejscówki na Twój biwak z psem.
Spakuj torbę dla swojego pupila
1. Rozważ 5-metrową smycz, która pozwoli mu na eksplorację otoczenia, a jednocześnie pozwoli Ci go chronić. Rozważ również jasną, nylonową obrożę, która pozwoli Ci mieć swojego pupila zawsze w zasięgu wzroku.
2. Zabierz ze sobą ręcznik, aby dobrze go osuszyć na wypadek, gdyby wszedł do jezior lub rzek, aby nie zatrzymywał wilgoci w sierści.
3. Rozważ zabranie ze sobą podkładu do spania dla psa lub ciepłego koca, który ochroni go przed zimnymi powierzchniami.
4. Spakuj składane, przenośne miski, aby nie zajmowały one zbyt wiele miejsca.
5. Zawsze noś przy sobie wodę pitną.
6. Pakuj jedzenie w codzienne porcje, Twój pies zużyje swoją energię, więc musisz rozważyć dietę bogatą w składniki odżywcze, aby utrzymać go silnym i aktywnym.
Dbaj o psa na spacerach i na obozie
Zapobiegaj chorobom i unikaj, aby pił on wodę z rzek i kałuż, pilnuj, aby nie jadł trawy ani żadnych innych roślin, na spacerach ważne jest, aby powoli podchodził do innych zwierząt, w nocy nie zostawiaj go na zewnątrz i postaraj się, aby spał z Tobą w namiocie, co ochroni go przed pogodą i dzikimi zwierzętami.
Apteczka pierwszej pomocy
W lesie Ty i Twój pies jesteście znacznie bardziej narażeni, dlatego zalecamy zabranie ze sobą apteczki zawierającej fiolki na pchły, aby uniknąć ukąszeń kleszczy lub pcheł, wazelinę, aby chronić łożyska psa, lek przeciwhistaminowy w przypadku użądlenia przez pszczoły lub innych alergii na owady, bandaże w przypadku zranień oraz środek odstraszający, aby uniknąć ukąszeń owadów. W przypadku jakiegokolwiek zatrucia, zwichnięcia lub urazu należy udać się do lekarza weterynarii w celu zastosowania właściwego leczenia.