Jak sprawić by twój kot był szczęśliwy?

Wiele osób uważa, że koty ze względu na swoją bardziej niezależną naturę, nie potrzebują wielu rzeczy do szczęścia. Błąd! Zapewne wszyscy ci, którzy żyli lub żyją z kotami wiedzą jak wiele one od nas potrzebują, choć czasem może się wydawać, że tak nie jest.

Myślicie, że wystarczy dać im wodę, jedzenie i dom? Nic bardziej mylnego! Koty potrzebują znacznie więcej, aby być naprawdę szczęśliwe. Jeśli kochasz swojego kota bezwarunkowo i uważasz go za część swojej rodziny, z pewnością zastanawiałeś się, jak sprawić, by był szczęśliwy.

Właściwe odżywianie jest kluczem do ich dobrego samopoczucia

Podobnie jak my i wszystkie inne zwierzęta, koty muszą być dobrze odżywione, aby czuć się dobrze. Dieta dostosowana do potrzeb żywieniowych kotów jest niezbędna do zapobiegania chorobom powszechnie występującym u tego gatunku.

Choć może się to wydawać oczywiste, należy pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na karmę komercyjną, musimy wybrać karmę dobrej jakości. Istnieją liczne badania naukowe, które dowodzą, że dobra dieta poprawia ogólną kondycję kota, jakość sierści, skóry itd. Jest jednak wielu, którzy uważają, że produkty wysokiej jakości są zbyt drogie i wybierają tańsze jedzenie. Jeśli możesz sobie pozwolić na lepszy produkt, co może być lepszego niż inwestycja w zdrowie Twojego najlepszego przyjaciela? Ponadto, biorąc pod uwagę koszty wizyt weterynaryjnych, można zaoszczędzić o wiele więcej w dłuższej perspektywie, wybierając lepszą karmę. Nie oznacza to jednak, że najdroższe karmy są najlepsze na rynku, ponieważ istnieją również tańsze produkty, które można uznać za dobre jakościowo. Należy sprawdzić składniki paszy i porównać skład kilku, aby wybrać ten, który najlepiej odpowiada potrzebom kotka.
Z drugiej strony pamiętajmy, że ważne jest również dostosowanie ilości dziennej karmy do specyfikacji kota. Jednym z głównych problemów u tych zwierząt jest otyłość spowodowana siedzącym trybem życia lub przekarmieniem.

Świeża, czysta woda!

Nie zapominaj, że kluczem do zapobiegania chorobom nerek jest woda. Dlatego dostarczanie zwierzęciu świeżej, czystej wody przez cały czas jest niezbędne nie tylko dla jego szczęścia, ale także dla zapewnienia mu dobrego zdrowia. Idealnie jest rozprowadzić kilka misek z wodą w domu, ponieważ kotki również mają tendencję do picia za mało. Ponadto, niektóre koty są tak osobliwe, że odmawiają picia z miski, preferując wodę prosto z kranu.