Gdzie głaskać kota

Miejsca, w których koty lubią być głaskane, to miejsca, w których koncentrują się gruczoły zapachowe. Kiedy twój kot ociera się o ciebie lub narożnik kanapy, robi to podbródkiem i głową, które tworzą kontakt. Kiedy kot to robi, pozostawia swój zapach na przedmiocie (lub osobie). Rozprzestrzenianie się jego zapachu czyni go szczęśliwym i zadowolonym, ponieważ sprawia, że jego otoczenie pachnie znajomo.
Kiedy głaszczesz kota w tych obszarach, sprawiasz, że czuje się wspaniale. Pomagasz mu także oznaczyć cię specjalnym zapachem, co czyni go jeszcze szczęśliwszym. Więc jakie są te gorące punkty?

Jak sprawić by twój kot był szczęśliwy?

Podstawa podbródka. Delikatnie pocieraj kota wzdłuż dolnej części podbródka, szczególnie tam, gdzie szczęka łączy się z czaszką. Prawdopodobnie spotkasz się tu z mruczeniem, ponieważ twój kot uwielbia tą pieszczotę.
Podstawa uszu. Podobnie jak obszar pod brodą, to miejsce doskonale nadaje się do oznaczania zapachów. Kiedy twój kot uderza się w ciebie głową -zaznacza cię jako swojego.
Policzki za wąsami. Głaskaj w to miejsce i często możesz zobaczyć, że kot będzie chętnie pokazywał swoją przyjemność, obracając wąsy do przodu, jakby chciał powiedzieć: Więcej! Więcej! Tak, właśnie tam!
Podstawa ogona. Delikatna pieszczota w dół z naciskiem u podstawy ogona. Powtarzaj, powtarzaj, powtarzaj!
Przejdź przez te gorące miejsca, a miłość, którą dzielisz, będzie rosła. Zarobisz punkty jak zaklinacz kotów, a twój kot cię za to pokocha.

One thought on “Gdzie głaskać kota

  1. A brzuszek? Zawsze myślałem że tak kotki lubią gdy się je głaszcze ;(

Comments are closed.