Domowe sposoby radzenia sobie z psami, które nie chcą jeść karmy

Dlaczego mój pies nie chce jeść? Po wykluczeniu choroby, urazu lub problemów z zębami nadszedł czas na sprawdzenie karmy, którą karmisz swojego psa. Oto kilka domowych sposobów radzenia sobie z problemami psów, które nie chcą jeść:

Kup wysokiej jakości karmę dla psów

Bardzo ważna jest jakość pokarmu, który podajesz swojemu psu. Nie chodzi tylko o to, aby kupować produkty o ulubionym smaku, ale także o to, aby kupować produkty wysokiej jakości, które zawierają składniki odżywcze w odpowiednich ilościach. Zmiana karmy powinna być dokonywana stopniowo, nigdy nie należy przechodzić z jednej marki karmy na drugą.

Spróbuj karmy mokrej

Innym rozwiązaniem jest podawanie psu na zmianę karmy suchej i mokrej. Karma mokra ma silniejszy zapach i można ją stosować, aby zapewnić psu coś innego. Nigdy nie mieszaj mokrej i suchej karmy w tej samej porcji, najlepiej podawać je naprzemiennie w ciągu tygodnia. Jeśli Twój pies nie przepada za gotowymi puszkami, spróbuj zwilżyć jego karmę wywarem z kurczaka lub olejem z łososia – na pewno doceni dodatkowy smak!

Zmieniaj składniki

Pies, który je tylko karmę, nie ma w pełni zbilansowanej diety, musi też próbować i korzystać z innych pokarmów. W tym celu zalecamy dodanie do diety Twojego futrzanego przyjaciela chudego mięsa, takiego jak kurczak i indyk, niesolonej szynki, marchwi, niskotłuszczowego jogurtu i owoców. Dzięki temu nie tylko dostarczysz mu dodatkowych składników odżywczych, ale także pies z przyjemnością spróbuje nowych rzeczy.

A jeżeli interesują Cię wiadomości o psach, znajdziesz je na rybnikinfo.pl.

Trzymaj się domowej diety

W nawiązaniu do poprzedniego punktu, dieta naturalna nie tylko pozwala zagwarantować jakość produktów oferowanych psu, ale także daje możliwość urozmaicenia jego jadłospisu, co zwiększa bogactwo jego diety. Ponadto domowe jedzenie, o ile jadłospis jest dobrze ułożony, wspomaga trawienie, reguluje pracę jelit, poprawia stan skóry i sierści oraz ogólny stan zdrowia.

Jeśli więc Twój pies nie chce jeść, a Ty nie wiesz, co zrobić, lub żaden z powyższych sposobów nie działa, wypróbuj ten rodzaj diety i sprawdź, czy jego apetyt powróci. Należy pamiętać, aby zmiany wprowadzać stopniowo, ponieważ nagłe zmiany pokarmu mogą powodować wymioty i/lub biegunkę. Jeśli chodzi o najlepszy rodzaj domowego jedzenia dla psów, masz dwie możliwości: stosować dietę BARF opartą na surowym jedzeniu lub gotować produkty. Oba rozwiązania są słuszne, ale wszystko zależy od tego, skąd pochodzi karma, ile masz czasu i jakie są szczególne potrzeby każdego psa.